Termálne kúpalisko Podhájska

V Podhájskej sa nachádza prameň silne mineralizovanej slanej vody vyvierajúce z hĺbky 1900 metrov. Vrt bol objavený a navŕtaný v roku 1973 pracovníkmi naftových dolov z Gbelov. Voda s obsahom jódu, ktorý ju sfarbuje do hneda má pri ústí teplotu 80 °C a výdatnosť 50 litrov za sekundu.

Kúpeľný areál poskytuje možnosti kúpania a oddychu počas celého roka. Na termálnom kúpalisku v Podhájskej máte k dispozícii množstvo bufetov a obchodíkov, rôzne atrakcie a služby. Termálna voda pomáha tým, ktorí majú problémy s dýchacími cestami, stimuluje štítnu žľazu, dolieči zlomeniny, zmierňuje bolestivé stavy spôsobené reumatizmom, cievnymi a kĺbovými ochoreniami, či bolesťami chrbtice, alebo poskytuje úľavu unaveným a pracovne vyčerpaným ľudom. Horúca slaná voda v Podhájskej sa svojím zložením vyrovná kvalite Mŕtveho mora a je jedinečná svojho druhu v celej Európe.

Termálne kúpalisko

Termálne kúpalisko

Areál o rozlohe 12 ha, kde sa nachádza 10 bazénov s geotermálnou i s úžitkovou vodou s teplotami 18°C až 40°C, veľká tobogánová časť, prírodné soláriá na slnenie s bujnou vegetáciou, športoviská, ponuka suvenírov v predajných stánkoch, gastronomické služby.

viac info

Wellness centrum Aquamarin

Wellness centrum Aquamarin

Wellness centrum Aquamarin sa nachádza v areáli termálneho kúpaliska v Podhájskej. Svojím návštevníkom poskytuje vnútorný bazénový svet, vonkajší bazénový svet, vitálny svet, Kneippov kúpeľ, Slovenskú saunu, vodný bar, detské ihrisko a oddychové priestory.

viac info

Rímske kúpele

Rímske kúpele

Rímske kúpele s termálnou vodou sa nachádzajú v budove Energy I. oproti termálnemu kúpalisku v Podhájskej. V objekte Rímskych kúpeľov sa nachádza: veľký sedací bazén s termálnou vodou, jakuza, kleopatrin kúpeľ, relaxačná miestnosť, sauny, vaňové kúpele a ďalšie.

viac info

Živá panoráma kúpaliska