Termálne kúpalisko

Relaxačno - rekondičný komplex ponúka rekreáciu a relaxáciu návštevníkov kúpaliska. V základnej ponuke služieb ponúka prezliekacie a odkladacie priestory s kapacitou 260 skriniek s využitím sociálnych a oddychových zariadení. Relaxačno - rekondičný komplex slúži ako hlavný vstup na termálne kúpalisko počas zimnej turistickej sezóny. Tento komplex ďalej ponúka masáže, hadromasážne vane, vane s geotermálnou vodou, solárioum, saunu, občerstvenie, kaderníctvo, pedikúru a kozmetiku.

Počas letnej turistickej sezóny je návštevníkom termálneho kúpaliska k dispozícii areál o rozlohe 12 ha, kde sa nachádza 10 bazénov s geotermálnou i s úžitkovou vodou s teplotami 18 °C až 40 °C, veľká tobogánová časť, prírodné soláriá na slnenie s bujnou vegetáciou, športoviská, ponuka suvenírov v predajných stánkoch, gastronomické služby. Letná turistická sezóna sa obvykle začína v mesiaci máj a končí v mesiaci október. Doplnkové služby sú v ponuke prostredníctvom Relaxačno - rekondičného komplexu alebo Wellness centra Aquamarin.

Počas zimnej turistickej sezóny sú návštevníkom termálneho kúpaliska k dispozícii 3 bazény s geotermálnou vodou s teplotami 18 °C až 40 °C. Vstup na termálne kúpalisko je cez Relaxačno - rekondičný komplex, kde môžete využiť ponuku jeho služieb. Zimná turistická sezóna obvykle začína v mesiaci november a končí v mesiaci apríl nasledujúceho roku.

Slovenské „Mŕtve more“ v Podhájskej uzdravilo už tisícky ľudí. Liečivé účinky silne mineralizovanej vody sa okrem iného prejavujú najmä u pacientov s problémami pohybového ústrojenstva, pri chorobách dýchacích ciest, u kožných ekzémov, rovnako pri ochoreniach zažívacieho traktu (najmä pri poruchách činnosti pankeasu, sleziny).

Koncentrácia prvku lítium rozširuje pôsobnosť vody a napomáha pri liečbe dny, zmes jodidov stimuluje štítnu žľazu, fosforečnany a vápnik pôsobia na doliečenie zlomenín a zmiernenie bolestivých stavov. Bohatá koncentrácia síranov, kyseliny kremičitej a boritej, výrazne napomáhajú a liečia ekzémové a iné kožné ochorenia. Silné ozdravujúce účinky vody sa prejavujú u ľudí trpiacich reumatizmom, cievnymi a kĺbovými ochoreniami, pretrvávajúcimi bolesťami chrbta. Voda stabilizuje stavy ľudí trpiacich osteoporózou, artrózou a artritídou.

Bližšie informácie ako aj otváracie hodiny a cenník nájdete na stránke termálneho kúpaliska www.tkpodhajska.sk v časti kúpalisko.