Wellness centrum Aquamarin

Novootvorené Wellness censtrum Aquamarin sa nachádza v areáli termálneho kúpaliska v Podhájskej so samostatným vstupom. Svojím návštevníkom poskytuje vnútorný bazénový svet, vonkajší bazénový svet, vitálny svet, Kneippov kúpeľ, Slovenskú saunu, vodný bar, detské ihrisko a oddychové priestory (V priestoroch vnútorného i vonkajšieho bazénového sveta sa nachádzajú oddychové priestory s lehátkami). Súčasťou wellnessu je aj botanická záhrada, kaviareň, cukráreň, turecké kúpele Hammam a šatne.

Vnútorný bazénový svet pozostáva z hlavného rekreačného bazéna, ktorý obsahuje vodné atrakcie ako sú divoká rieka, hydromasážne trysky, vodopád, dve vírivky (obsahujúce vodné a vzdušné masážne trysky v podlahe, sedadlách a stenách), vodostreky, vodná clona, detský bazén (deti sa môžu vyblázniť na šmýkacej doske s vodnými chrličmi, v bazéne je i nosorožec s fontánkou pitnej vody), turecký bazén či vodný bar (ktorý je situovaný v priestoroch hlavného rekreačného bazéna. Občerstvenie je  možné priamo z bazéna, alebo je k dispozícii posedenie vedľa vodného baru s kapacitou 12 stoličiek).

Vo vonkajšom bazénovom svete je možné relaxovať v termálnych bazénoch so silne mineralizovanou termálnou liečivou vodou a v ochladzovacom bazéne. Vonkajší bazénový svet zahŕňa relaxačný termálny bazén s termálnou vodou (v bazéne sa nachádzajú vodné masážne postele, inhalačné trysky, kde môžu návštevníci inhalovať výpary termálne vody), detský termálny bazén s termálnou vodou, ochladzovací bazén s úžitkovou vodou, bio bazén s úžitkovou vodou. Súčasťou vonkajšieho bazénového sveta je Slovenská sauna (Sauna v štýle drevenice sa nachádza v priestoroch vonkajšieho bazénového sveta. V priestoroch sauny je i odpočívacia miestnosť a sprchy slúžiace na ochladzovanie po saunovaní).

Vitálny svet Wellness centra Aquamarin ponúka návštevníkom komplex relaxačných procedúr. Vitálny svet pozostáva z komplexu štyroch sáun (Fínska sauna, Bio sauna, soľná inhalácia, bylinková inhalácia), k dispozícii sú dva bazény: ochladzovací a vodné peklo (Bazén s vodnými atrakciami ako vodný hríb, masážne trysky, situovaný v tzv. jaskyni ponúka v kombinácii so svetelnou terapiou príjemný priestor na relaxáciu), tropický tunel (V stenách tunela s dĺžkou 5 m sú masážne vodné trysky a sprchy, ktoré simulujú tropický dážď, jemný dážď i hmlu. V kombinácii so svetelnými efektmi poskytuje pobyt v tropickom tuneli uvoľnenie a relaxáciu.), morský kúpeľ, lapidárium (poskytuje návštevníkom možnosť odpočinku medzi saunovaním a po jeho skončení. K dispozícii sú tri tvarované príjemne vyhriate ležadlá slúžiace k miernemu a šetrnému prehriatiu celého tela), ľadopád, vedro odvahy, zariadenia slúžiace na ochladzovanie organizmu ako i odpočinkové priestory.

Bližšie informácie ako aj otváracie hodiny a cenník nájdete na stránke termálneho kúpaliska www.tkpodhajska.sk v časti Wellness centrum Aquamarin.